Релігієзнавчий туризм – один з найцікавіших різновидів відпочинку, адже в багатьох куточках нашої України є історико-культурні пам’ятки (храми, монастирі, замки), гідні нашої уваги, і вони розташовані не тільки й навіть не стільки у великих містах, але й в невеликих містечках та поблизу сіл, серед мальовничої природи. Релігієзнавчий туризм може бути, відтак, поєднанням зеленого туризму з пізнавальним. Він є також одним з найбільш доступних в наш непростий час, варто лише організуватися всім, хто в цьому зацікавлений.

Батькам і вчителям: це малобютжетна можливість влаштувати для дітей цікаві екскурсії, змістовне дозвілля, а можливо, й гарний відпочинок на природі під час канікул. Для одноденної екскурсії достатньо заздалегідь домовитися з екскурсоводами відповідного об’єкту, для кількаденної екскурсії – також домовитися з керівництвом найближчої до об’єкту школи (учні могли б так їздити на екскурсії по обміну), а для поїздки гуртком або родиною – з’ясувати можливості прийому в оселях зеленого туризму. Для дітей та молоді – це прекрасна нагода відпочинку із захоплюючим пізнанням рідної історії, культури, духовності. Релігієзнавчий туризм підійде будь-якому колективові, на відміну від паломництва до святинь, організованих тією чи іншою церквою. Релігієзнавчий туризм може включати пам’ятки всіх релігій, а його організатори – співпрацювати з різними церквами.

Музейним працівникам, екскурсоводам, релігієзнавцям – це нагода популяризації тих чи інших історико-культурних об’єктів та знань про них.

Представникам різних Церков – це нагода ознайомити зі своїм духовним спадком, адже знання та відкритість – запорука поваги та взаєморозуміння.

Мешканцям околиці, які можуть здавати житло для туристів та годувати їх – це додатковий заробіток без капітальних вкладень (адже потрібні пропозиції починаючи з однієї-трьох впорядкованих кімнат зі зручностями і до садиб для великою компанії, домашні страви та зелене подвір’я).

Релігієзнавчі осередки України (зокрема, обласні осередки УАР), музеї та церкви можуть стати місцевими базами мережі релігієзнавчого туризму, а її організаційним центром – відповідний Інтернет-ресурс українських релігієзнавців.

Тут, на даній сторінці, поки що йтиметься про цікаві об”єкти релігієзнавчого туризму, про оселі зеленого туризму, де відпочинок збагачується відповідними екскурсіями: наприклад, в господі “У Колесаря” (Закарпаття) – “Старовинні дерев”яні церкви”

d183-d0ba-15 15-d185d180d0b0d0bc-d0b4d0b0d0bdd0b8d0bbd0bed0b2d0be

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s