d181d0b2d18fd182d0b8d0b9-d0b2d0b0d0bbd0b5d0bdd182d0b8d0bd-d0bed0b1d180d0b0d0b7Сценарій до свята святого Валентина. Для дітей та молоді. Добрий та красивий, непопсовий, невульгарний.

СЦЕНАРІЙ ВИСТАВИ «СВЯТИЙ ВАЛЕНТИН»

За мотивами старокиївської легенди

Персонажі: св.Валентин (у монашому вбранні, білому плащі, з німбом), св.Ольга (у княжому вбранні, білому плащі, німбі), кияни – Володимир з приятелями, Ольга з приятельками (у середньовічному міському вбранні), Ангели, Бісики, Історія (різнокольоровий плащ, білий шарф, на грудях годинник, тримає сумку з літописними сувоями).  В останній дії у всіх на грудях – червоні серця.


Дія І.

Виходить Історія (зупиняється на сцені збоку), звертається до глядачів:

“Сьогодні день св.Валентина, якого вшановували й ваші пращури, кияни, поряд з іншими європейськими народами. Я нагадаю вам, як починалася в Києві ця традиція. Пам’ять про неї збереглася в старовинних київських родинах. Я, Історія, дарую вам київську легенду про св.Валентина.” Розгортає літопис.

Дія ІІ.

Вилітають (вибігають) ангелики, бавляться, водять хороводи, серед них виходить св.Ольга і говорить: “Незабаром весна. Як то зустрічатимуть її в моєму рідному краї? Чи гарно господарюють, прибирають свої оселі, чи прикрашають свої душі Богом благословенною любов’ю?”

Ангелики відлітають (відбігають убік).

Св.Ольга: “Але де ж поділися янголята?”

Ангели повертаються, супроводжуючи святого.

Св.Ольга: “Вітання св.Валентинові, твоя допомога дуже потрібна скрізь, де живе люд Божий! Ходімо, подивимося, на землю мого кохання”. Відходять разом з янголятами.

Дія ІІІ.

Входять дівчата-киянки Ольга та її приятельки, розмовляють, не помічаючи, що до них наближаються і стають на деякій відстані св.Ольга і св.Валентин в оточенні ангеликів:

Перша приятелька: “Вже скоро прилетить на наші пагорби весняний вітер. Милі сестри, що то він нам принесе?”

Друга приятелька: “Кому – нові квіти на вінки у почет, а кому – то й новий клопіт. Тобі – що, Ольго?”

Ольга: “Смійтеся, смійтеся, а я цією весною заручуся з моїм коханим”.

Перша приятелька: “За вовка промовка, а він… Он іде твій Володимир, та ще й з приятелями. Давайте сховаємося та послухаємо, чим вони думають весну починати!” Дівчата ховаються.

Дія ІV.

 Входять хлопці-кияни Володимир та його приятелі, розмовляють:

Перший приятель: “Як просохнуть навесні шляхи, поїду вчитися в університет, як ти вчився, друже Володимире.”

Другий приятель: “А мене батько пошле у нашу купецьку колонію в Любеку”

Володимир: “А я хотів би попроситися перекладачем в посольську місію, та ось тільки…”

Дія V.

Виходить Ольга: “Як? Ти поїдеш, а що ж буде з нашого кохання?” Приятелі відходять трохи в бік. Володимир: “Добридень, моя зіронько!” Намагається взяти її за руку, Ольга відхиляється.

Володимир: “А ми повінчаємося й поїдемо разом, побачимо стільки цікавого!”

Ольга: “То це ти мені таке кажеш при випадку, на дорозі, мене не спитавши, сватання не справивши? Чи ти забув, що я одна донька, а мати моя хвора, як же я можу кудись заїхати далеко та надовго?”

Виходить перша приятелька, підходить перший приятель, (за ними – ангели) і кажуть: “Якщо любитесь, то домовитесь”. Підходить другий приятель: “А як ні, то поїдемо, Володимире, зі мною, в купецькій ватазі потрібен гарний перекладач!” Виходить друга приятелька: “Ольга, якщо любить, то пожаліє, не присилує на чужину, а як ні – то кращого знайдеш!” Бісики, що вибігли за другими приятелем і приятелькою, радіють, Св.Валентин і св.Ольга засмучуються, ангелики закривають вушка руками. Володимир і Ольга: “Бувайте здорові з вашими порадами, без вас дамо собі раду.” Приятелі і приятельки розходяться в різні боки сцени. Ангели й бісики борюкаються.

Дія VІ.

Володимир і Ольга підходять одне до одного. Володимир: “Але чому ти не хочеш послухати?”

Ольга: “Але чому ти не хочеш зрозуміти?” Повертаються спинами одне до одного, хоч ще й не розходяться.

Ольга: “О, небесна моя хрещена, св.Ольга, невже не судилося нам кохання?” Підходить св.Ольга й каже: “Дорога моя доню, любі мої діти! Справжня любов – не сліпа безтямна пристрасть, а сила добра і творча, яка і жертви, і радість дарує навзаєм. Багато чому вам ще треба навчитися, щоб ваша молоденька любов розквітла в повноті та плідності. Моє земне кохання було надто коротким, лише тепер вповні пізнала я Божу любов безмежну. Але моліться, нині всі закохані мають небесного покровителя – св.Валентина, який є досвідчений і щедрий для них на пораду й допомогу.”

Дія VІІ.

Володимир і Ольга стають на коліна і моляться до св.Валентина: “О, св.Валентин, добродій закоханих, допоможи нам виблагати в Бога розуму, сили й лагідності для справжнього кохання! Св.Валентин, порадь, як нам бути, що вчинити, щоб бути разом в любові?” Ангели тріумфують, бісики тікають.

Підходить св.Валентин: “Хай Божа любов буде з вами, милі мої діти! Багатьох закоханих я розрадив в житті земному, й маю щастя робити це й далі з небесного свого притулку. Але мої чуда діють для тих, хто прислухається до Божої заповіді любити ближнього як самого себе, для тих, що здатні зробити спільний вибір. За щиру молитву в такому достойному намірі відкрию вам, що дуже скоро прибуде до вашого міста нунцій Святішого Отця, щоб допомогти розбудувати в Києві домініканську школу, і при цій нагоді ти, Володимире, якщо постараєшся, знайдеш цікаву, корисну, боговгодну працю.”

Володимир підноситься до нього в захопленні: “Сердечно дякую, святий отче, це ще краще того, на що я сподівався! О, може, там вдасться здійснити й переклади кращих богословських і філософських лекцій, які я записував був в університеті!”

Ольга: “А я згуртую дівчат у сестринство, щоб опікуватися майбутніми школяриками, та й самим вчитися Божому слову! Від душі Вам подяка, св.Валентине!” Разом Ольга і Володимир: “Тепер, Бог дасть, все інше ми знайдемо й подолаємо самі!”

Св.Валентин: “Дай, Боже, щоб це так і було! Шануйтеся, будьте терплячими, підтримуйте одне одного, і хай ваше кохання примножується вам на радість, вашим ближнім на добро і Богу на славу! Благословляю вас на союз любові. ” Приятелі і приятельки теж просять і отримують благословення св.Валентина, ангели радісно кружляють навколо них.

Дія VІІІ.

Всі персонажі сходяться разом, святі й молоді кияни засвічують свічки у червоних чохликах, вирізаних як сердечки, ангелики беруть повітряні кулькі – червоні серця. Перші стають в ряд на сцені, перед ними стають в ряд янгелята. Св.Валентин зачитує про любов з Біблії, говорить: “Будьте здатні на кохання, це найбільш боговгодна чеснота!” Св.Ольга: “Бережіть кохання, це найбільший Господній дар!” Володимир: “Це найбільша творча сила!” Ольга: “Це серце нашої віри!” Приятелі і приятельки: “У відповідальній Любові дозріває людина! Сердечною Любов”ю будується родина! Братньою Любов”ю міцніє держава! Богонатхненною Любов”ю плекається мир Господень! З Любові народжуються добрі ідеї, великі справи!” Ангелики: “І діти, з любові народжуються щасливі діти!” Всі персонажі: “Бажаємо всім любові!”

Звучить музика. Історія говорить: “Ось так дізналися кияни про св.Валентина, який став опікуном закоханих й вашого чудового міста. Нині традиція вшанування св.Валентина, чиї мощі спочивають в Україні, відроджується в Києві, про нього дізнаються по всьому нашому краї. Дивіться, на моєму вбранні завжди є білий сувій. Це – чиста сторінка, на якій пишете всі ви сьогодні. Від вас залежить, які  традиції ви розвиватимете нині: попсові чи духовні, чи розквітне писана вами сторінка історії червоними трояндами кохання, ніжними леліями надії та палкими квітами віри.”

Всі співають: “Всепереможний і вічний закон, Боже, любов твоя!”

МОЖНА ТАКОЖ ВКЛЮЧИТИ ОБМІН САМОРОБНИМИ “ВАЛЕНТИНКАМИ”, ВИБОРИ ВАЛЕНТИНІВ І ВАЛЕНТИН.

d180d0b0d0bad0b0-d181d0b2d0b2d0b0d0bbd0b5d0bdd182d0b8d0bd

фото раки, де зберігаються мощі святого Валентина, взято звідси – читайте розповідь священика цієї церкви на Львівщині

Advertisements